4. b _ čertek, 16. 4.

MAT

Pisno deljenje

V delovnem zvezku na strani 90 in 91 najprej izračunamo račune deljenja. Ko končamo, vzamemo dve barvici. Pogledamo rezultate in opazimo, da se dva večkrat ponovita. Prvih šest enakih rezultatov podčrtamo z eno barvico, drugih šest enakih rezultatov pa z drugo barvico. Črke NAD računi poiščemo na sliki in pobarvamo polja z istimi črkami na sliki. Dobimo sliko živali.

Pogledamo še v spletno vadnico – pod DN – in rešimo naloge.

Sprostitev je del učenja.

Obravnava besedila: Čarovnik iz Oza

Ameriški pisatelj Lyman Frank Baum je knjigo Čarovnik iz Oza napisal pred več kot 100 leti. Pripoved je bila velikokrat prirejena za gledališče, radio, film, po njej so posneli TV-serijo in risanko.

Deklico Dorotejo in njenega psička Tota ciklon prenese v domišljijsko deželo Oz in Smaragdno mesto.

Glasno in tiho preberemo besedilo, ki se začne na strani 132.

V zvezek napišemo naslov Čarovnik iz Oza in pod naslovom stavek Veliki čarovnik iz Oza živi v Smaragdnem mestu, ki je glavno mesto dežele Oz.

1. Napiši, kako si predstavljaš to mesto.
  2. Kako si predstavljaš čarovnika

Zanima me, kako ju boš predstavil, zato mi pošlji fotografijo zapisa.

DRUBitmoji Image

Družbene značilnosti pokrajine

Voda, prst, rastlinstvo, živalstvo, podnebje, relief in kamnine so naravne značilnosti našega okolja ali pokrajine. Veliko stvari v našem okolju pa ni ustvarila narava ampak človek s svojo dejavnostjo. Ljudje gradimo naselja, ceste, polja, sekamo gozdove in si z delom prilagajamo naravo, jo spreminjamo in preoblikujemo.

Zapišemo v zvezek besedilo v okvirju

Družbene značilnosti v pokrajini

1.    NASELJA – zaselki, vasi, manjša mesta, večja mesta

2.    PROMET – avtocesta, ceste, predori, železnica, letališče, pristanišče

3.    KMETIJSKE POVRŠINE – polja, pašniki, sadovnjaki, vinogradi, gozd

Ljudje s svojo dejavnostjo vplivamo na naravo, na primer na tla (z zidanjem, gnojenjem, škropivi…), podnebje (izpušni plini, kurišča,…), rastlinstvo …

Nariši preglednico v zvezek z ravnilom in napiši svoje mnenje ter ga utemelji.

Pošlji fotografijo.

KORIST ZA ČLOVEKA VPLIV NA OKOLJE
Izgradnja avtoceste
Obdelovanje polj
Postavitev čistilne naprave

GUM

Ponavljaj besedila in poj pesmi Ah, kako so grdi z mano, Cirkuška predstava, Zlata roža, Pomladna, Pomladno sončece, Narobe svet in Računstvo. Dogovori se s sošolko ali s sošolcem in zapojta na srečanju v petek.

One Response to 4. b _ čertek, 16. 4.

1. Jošt Trtnik says:

kul risanka