4. a – petek, 10. 4.

NIT 10 – KVIZ

Prejšnjo uro si raziskoval, kaj so glive. Upam, da redno opazuješ in beležiš, kaj se dogaja s koščkom kruha v kozarcu. Saj nisi pozabil na poskus, kajne?

Za danes pa sem pripravila kviz, s katerim bom preverila, kakšno je tvoje znanje o glivah. Preden se ga lotiš, lahko še malo ponoviš, da boš pri odgovarjanju uspešnejši. Ko boš kviz rešil do konca, ne pozabi klikniti na POŠLJI.

KVIZ – GLIVE

MAT 17 – PISNO DELJENJE BREZ PREHODA

Danes začenjamo s pisnim deljenjem. Da ti bo lažje, sem razlago posnela. Posnetek traja približno 7 min.

Navodila za delo:

• V zvezek napiši naslov PISNO DELJENJE BREZ PREHODA
  • Sledi posnetku – najprej pozorno poslušaj 1. primer, nato pritisni na pavzo in zapiši v zvezek. Tako postopno nadaljuj z vsemi računi. PISNO DELJENJE – 1
  • Ob koncu posnetka moraš imeti v zvezku zapisane 4 račune pisnega deljenja s preizkusi.

Ker pa brez vaje ni mojstra, reši še naloge v DZ, str. 80, 81. Naloge 4 – 7 rešuj v zvezek. Pri vsakem računu pisnega deljenja napiši tudi preizkus.

Naloge, ki si jih reševal v zvezek poslikaj in mi jih pošlji v pregled. Poskrbi, da bo tvoj zapis urejen in pregleden.

SLJ 15 –

V času “korone” ohranjajte stike in bodite prijazni drug do drugega. Ta čas si pomagajte preživeti tudi s humorjem.

Preberi besedila in napiši v komentar POHVALO in UTEMELJITEV tistemu, ki te je najbolj navdušil. Pravilo pa je, da ne smeš ponoviti že napisanega komentarja.

Na primer: Pohvalim pesem 13, ker… Besedilo 8 me je navdušilo zaradi… Nasmejala sem se ob branju besedila 3, ker…

RAZISKAVA – ustvarjam

Z ustvarjanjem – literarnim, likovnim, fotografskim… si se morda ukvarjal tudi v sredo, ko je bil kulturni dan. Če ti je kaj dobro uspelo, mi pošlji.

LUM 7, 8 – DEKORACIJA

Velikonočni prazniki so pred vrati. Čeprav se trenutno zdi vse čudno, pa je praznik vendarle praznik – dan, ki je malce drugačen od drugih.

Poskrbi za dekoracijo, ki bo polepšala vaše stanovanje – lahko je v znamenju pirhov, zajčkov, kokošk, piščančkov ali pomladnega časa. Ker si sedaj že pravi strokovnjak v iskanju po spletu, kar sam poišči kakšno zanimivo idejo.

Vesela bom fotografije tvojega izdelka.

Turistična agencija Sonček - Velika noč na počitnicah

Vam in vašim bližnjim želim lepe velikonočne praznike. Ne pozabite, da je na velikonočni ponedeljek dela prost dan. Izkoristite ga za dejavnosti, ki vas razveseljujejo.

Učiteljica Tina

11 Responses to 4. a – petek, 10. 4.

1. Ela Gomboc says:

Najbolj všeč mi je bila pesem 12, ker je opisovala vse družinske člane. Všeč mi je bilo tudi besedilo 5 , ker je natančno opisala\opisal dogajanje v svoji družini v karanteni. 🙂

ELA

2. Miha Orgolič says:

Najbolj mi je bila všeč pesem 7 ker sem se pri drugi kitici smejal

3. Jaka Volavsek says:

Meni je bila najboljša zgodba številka 3 , ker je smešna in zabavna.

4. Elhan Babic says:

Meni je najbolj všeč zgodba 1, ker je v opisu omenjen sprehod z psičko🐕

5. MAJ Zalaznik says:

Meni je bila najbolj všeč št. 12, ker ima veliko rim.

6. Mina Kremenovič says:

Meni pa je bila najbolj všeč številka 7, zato ker je napisana kot prava pesmica:)

7. Lona Sieberer says:

Všeč mi je bila zgodba številka 6, ker je opisal vse podrobnosti in da pogreša sošolce, šolo in učiteljico.

8. Bor Miksa says:

Najbolj mi je bila všeč številka 12, ker je zabavna.

9. Aleks Topić says:

Najbolj mi je všeč 5. pesem saj najbolj podrobno opiše trenutno stanje. Tudi 13. mi je všeč saj je moja pesem.

10. Ian Žnidaršič says:

Najbolj mi je všeč pesem 13, ker je zanimiva in zabavna.

11. Anja Kovjanić says:

Najbolj mi je všeč št. 3, ker je zabavna, smešna in ob njej sem se zelo nasmejala.