4. b _ petek, 22. 5.

Telefonski imenik

Ali veš:

• 112 je telefonska številka Centra za obveščanje, medicinsko pomoč, gasilce, veterinarsko pomoč in reševalne enote.

Kako si jo zapomniš?

Poglej se v ogledalo. Vidiš ena usta, en nos in dvoje ušes. 1, 1 in 2.

Številka 112 je rezervirana z klice v sili. Pogosto gre za vprašanje življenja in smrti. Vznemirjanje in nadlegovanje operaterjev je prekršek. Kaznivo je tudi sporočanje lažnih dogodkov.

• 116 000 je številka za prijavo pogrešanih otrok.
  • 116111 je telefonska številka na katero lahko pokliče otrok ali mladostnik v težavah in prosi za nasvet ali informacije.

Kateri piktogram pri 4. nalogi označuje faks, mobi, elektronsko pošto, telefon ali spletno stran?

Na spletni strani https://www.itis.si/ poišči informacije in reši tretjo, peto in šesto nalogo.

Seznam naročnikov v telefonskem imeniku je urejen po abecedi priimkov.

MATBitmoji Image

Prostornina

Pripravi samostojni delovni zvezek na strani 22.

Kako računaš polovico ali ćetrtino litra?

Liter ima 10 dl. (5. in 6. naloga)

Polovica litra je 10 dl : 2 = 5 dl, petina litra pa je 10 dl : 5 = 2 dl

Reši naloge do strani 26. Končal si takrat, ko si preveril ob rešitvah.

REŠITVE Samostojnega delovnega zvezka

NIT

Utrjevanje s kvizom

https://kahoot.it/challenge/0198589?challenge-id=f98d8577-6ad7-41bb-aa99-bcf3e99abf7f_1590074512584  PIN: 0198589

Pajkovci

Odpri učbenik na strani 125 in preleti, nato pa še preberi snov o pajkih.

Klopi so majhni, a nevarni. Zadržujejo se v nizkem grmičevju. Pri ugrizu klop porine svoj rilec globoko v kožo in ga pritrdi z dvema kavljema. Pritrjenega klopa moramo čim prej zelo previdno odstraniti. Ugriz okuženega klopa lahko povzroči klopni meningitis oz. klopni meningoencefalitis, ki je virusna bolezen možganske ovojnice in osrednjega živčnega sistema.

Najustreznejša zaščita pred ugrizi klopov so primerna oblačila in repelenti. Oblačila naj bodo svetlih barv, ker je klop je tako bolj viden. Obuti bodimo v višje čevlje. Po vrnitvi iz narave se natančno pregledamo in oprhamo.

Klopni meningitis lahko učinkovito preprečimo s cepljenjem.

Za boreliozo zaenkrat ni cepiva.

Zapiši v zvezek PAJKOVCI

2 Responses to 4. b _ petek, 22. 5.

1. texasholdemsite.info says:

Gracias por publicar esto, ¡he estado buscando esta información durante un tiempo! 홀덤 Su sitio de blogs es maravilloso.

2. ag gaming says:

you are my inspiration The content you create has attracted me.