4. b _ petek, 15. 5.

Preverjanje

Pripravi si zvezek in pisalo. Si sproščen in miren. Pišeš lahko na list ali v zvezek.

Pri prvi nalogi delaš tako kot pri sestavljanki. Dele postaviš na pravo mesto, da dobiš sliko.

Piši urejeno. Pazljivo preglej svoj izdelek na koncu. Si ponosen nanj? Pošlji fotografijo.

PREVERJANJE_prošnja, opravičilo

MAT

Utrjevanje pretvarjanja enot za maso

Pripravi si samostojni delovni zvezek, zvezek in preglednico za pretvarjanje merskih enot za maso. Rešiš naloge na strani 19, 20 in 21.

Stran 19/ 4. naloga

Napišeš dva računa množenja in sešteješ zmnožka.

Stran 19/ 7. naloga

Količino vseh jabolk razdeliš na zaboje po 9 kilogramov.

Stran 19/ 8. naloga

Izračunaš, koliko majoneze je bilo v vseh treh kozarcih (pomnožiš). Od tega je Lara porabila735 gramov (odšteješ).

Stran 20/ 1. naloga

Pri vsakem vozilu izračunaš težo vozila, tovora in voznika skupaj. Če ta vsota presega tri tone, vozilo ne sme čez most.

Stran 21/ 4. naloga

Od števila, ki je napisano na vagonu odšteješ 1570kg/ maso praznega vagona. V kvadratke napišeš račune. Na črte pa napišeš rezultate.

Preveri z rešitvami in pokaži staršem. Potrudi se, da je zapis urejen.

NIT

Nevretenčarji

Pripravi učbenik na strani 123 in zvezek. Na strani https://www.radovednih-pet.si/predstavitev si lahko ogledaš film o nevretenčarjih, fotografije ožigalkarjev in mehkužcev.

Zapis v zvezek

Med nevretenčarje spadajo:

1. ČLENONOŽCI: žuželke, pajkovci, raki.

Imajo členjene okončine in zunanje ogrodje – HITINJAČO.

2. MEHKUŽCI: polži, školjke in glavonožci.

OŽIGALKARJI

Meduze/ uhati klobučnjak in morske vetrnice poznaš s počitnic ob morju. Primerjaj kakšne so podobnosti in razlike med njima. Bodi ustvarjalen in si ustvari zapis na podlagi danega lista.  OŽIGALKARJI pri nas

MEHKUŽCI

Med MEHKUŽCE štejemo polže, školjke in glavonožce. Bodi ustvarjalen in si ustvari zapis na podlagi danega lista. MEHKUŽCI

2 Responses to 4. b _ petek, 15. 5.

1. You have really creative ideas. It’s all interesting I’m not tired of reading at all.

2. Wow! great blog post! this is interesting I’m glad I’ve been drop here, such a very good blog you have I hope u post more! keep posting.