4. a – sreda, 6. 5.

GUM 9 – MOJ NASTOP

V času dela na daljavo si se preizkusil kot izdelovalec ljudskih glasbil, pevec, tolkalec, plesalec. Izberi najmanj dve dejavnosti, ter ju v nastopu predstavi. Nastop naj starši posnamejo in pošljejo v oceno strogi komisiji – učiteljici 😊.

KRITERIJI OCENJEVANJA

NASVET: Če z izvedbo svojega nastopa nisi zadovoljen, ga popravljaj, izboljšuj in pošlji tistega, ki se ti zdi najboljši.
Če ti nastopa ne uspe posneti oz. poslati, ga boš predstavil na uri v živo.

Ali veš, česa še nismo ocenjevali?
PETJE: Marko skače, Fse, kaj lazi po ten sveti, Zlata roža, Računstvo, Zemlja pleše (Če si pozabil melodijo, posnetke poišči na YouTubu.)
SPREMLJAVA: z ljudskimi glasbili (tudi z glavnikom), s tolkali iz domače kuhinje

Tisti učenci, ki ste posnetek že poslali, si v današnji uri privoščite počitek in uživajte v poslušanju najljubše glasbe.

MAT 28 – PRIPRAVA NA PREVERJANJE

Reši DZ, str. 8, 9 (Naloge 1 – 4 rešuj v zvezek.) Preveri v rešitvah.

Za jutrišnje preverjanje ponovi:

• MATEMATIČNE IZRAZE
    • PISNO RAČUNANJE – Reši nalogo z naslovom PONOVITEV. Račune izračunaj pisno v zvezek – pri deljenju in odštevanju naredi preizkus. Nato krožec ob pravem rezultatu prenesi v kvadratek. Tako boš lahko preveril svoje rezultate.

SLJ 28, 29 – Majda Koren: PROTIDEŽEVNA JUHA

Majda Koren je slovenska mladinska pisateljica, ki zase pravi, da vsak dan kuha pravljice za otroke. V lonec vrže besede, vejice, pike, vprašaje, klicaje in doda ščepec domišljije.

• Misliš, da je kuhanje pravljic zahtevno?
      • Se lahko zgodi, da se v loncu zlepijo nekatere besede, kot se včasih zlepijo špageti?
      • Bi lahko nastale nove zanimive besede, kot je mesto HIŠAPRIHIŠKI in reka KAMPATEČEŠ?
      • Je potreben tudi kakšen čudežen prašek?
      • Bi se kuhanja pravljic lahko lotil tudi ti, ko ti je dolgčas in ne veš, kaj bi počel?

Gotovo si že neučakan in bi rad prebral, kaj je skuhala pisateljica. V berilu poišči pravljico PROTIDEŽEVNA JUHA in jo preberi. Najprej tiho, nato pa še glasno z upoštevanjem vseh ločil in z ustreznimi poudarki.

Reši SPLETNE NALOGE. S puščico na sredini se pomikaj skozi 9 vprašanj, nato pa reši še dve nalogi, do katerih prideš, če klikneš NADALJUJ. Če kakšnega odgovora ne veš, ga poišči v besedilu.

Zapis v zvezekMajda Koren: PROTIDEŽEVNA JUHA

Preberi povedi in jih v pravilnem vrstnem redu prepiši v zvezek.

Otroci so obuli škornje, vzeli dežnike in se odpravili proti hiši tete Kuhe.
Iz juhe je grozno zasmrdelo, nato je še nekajkrat zagrmelo in prikazalo se je sonce.
Pred nočjo so po otroke prišle zaskrbljene mame z brisačami, Krištof pa je za teto Kuho prinesel rjuho.
Sedem dni je že deževalo in otroci iz naselja Hišaprihiši so se na smrt dolgočasili.
V največji lonec so stresli, kar so prinesli s seboj, in dodali še prašek Protidežin.
Otroci so od veselja zavriskali in stekli k reki Kampatečeš.
Po radiu so zaslišali povabilo tete Kuhe, naj pridejo k njej in s seboj prinesejo nekaj hrane iz domačega hladilnika.

DODATNA NALOGA: Napiši svojo domiselno, kratko, živahno zgodbo. V njej lahko skuhaš protipretepaško kosilo, zaljubisevame sladico, vednovsezmorem napitek, protibolezensko juho, ostanizdrav sirup…

• V uvodu predstavi problem,
      • v jedru opiši pripravo na kuhanje, sestavine (tudi neverjetne in čarobne), postopek kuhanja, učinek skuhane jedi,
      • zaključek naj bo srečen, lahko tudi poučen.

Natipkaj in pošlji.

Preberi PRIMER.

One Response to 4. a – sreda, 6. 5.

1. Maj says:

Pri matematiki je 2. naloga v rešitvah napačna.