4. a – petek, 15. 5.

NIT 21 – PREVERJANJE (KRALJESTVO RASTLIN)

Sedaj si že pravi strokovnjak za rastline. Upam, da jih opazuješ, ko si na sprehodu in tako mimogrede ponavljaš snov. Prav zanima me, kako velika je že tvoja zbirka posušenih rastlin v herbariju. Če bo le mogoče, boš lahko svoj herbarij predstavil tudi v šoli.

Mislim, da si pripravljen na preverjanje. Lahko pa si vzameš še nekaj časa, da preletiš učbenik, zvezek in osvežiš spomin, da boš pri odgovarjanju uspešnejši.

Natančno beri vprašanja in možne odgovore. Naj se ti ne mudi. Ko končaš, pritisni POŠLJI.

PREVERJANJE

MAT 35 – MASA (PRETVARJANJE)

Kaj tehta več: en kilogram slame ali en kilogram železa? 😊

Najprej se ogrej s KVIZOM, nato pa močno napni možgane in reši nalogo na učnem listu. Učni list lahko natisneš, ali pa rešuješ v zvezek. Urejen zapis fotografiraj in pošlji.

PRETVARJANJE MASE

SLJ 35 – MIHA MATE: POBEGLE KOLEBNICE

Se ti je že kdaj zgodilo, da si želel skakati čez kolebnico, pa je nikjer nisi našel? Je že res, da je morda nisi pospravil na stalno mesto…ali pa je pobegnila kot kolebnice v berilu 😉.

Preberi odlomek v berilu, str. 92, 93, da boš izvedel, v kakšnem primeru jo tudi kolebnice lahko mahnejo po svoje.

Ti je bila zgodba všeč? Kaj naj bi po tvojem mnenju otroci storili, da bi se kolebnice vrnile?

A niso nagajive samo kolebnice, tudi črke lahko naredijo celo zmešnjavo. Poskusi jih postaviti v pravi red in rešitve s tiskanimi črkami zapiši v zvezek. ZAPIŠI BESEDE

Zapis v zvezek: Miha Mate: POBEGLE KOLEBNICE

1. Kako so včasih rekli učiteljici? TOVARIŠICA.
  2. Ime tovarišice. LIJANA                 (Prepiši in nadaljuj.)

LUM 15, 16 – BARVNA SLIKA Z ZAPRTIMI OČMI

Preberi in uživaj v ustvarjanju!

USTVARI BARVNO SLIKO Z ZAPRTIMI OČMI

2 Responses to 4. a – petek, 15. 5.

1. Ela Gomboc says:

Pozdravljeni,
    Na katera vprašanja moramo odgovoriti pri slovenščini? In katere črke moramo pravilno zapisati?
    Hvala za odgovor,
    Ela

• Tina says:

Pozdravljeni!
      Se opravičujem za zmešnjavo – pozabila sem dodati učni list.
      Sedaj je na spletišču in lahko rešujete.
      Lep pozdrav,
      Tina