4. b _ petek, 8. 5.

NIT

Alge, mahovi in praproti

Odpri si učbenik na stani 115 in 116. Preglej slike in preberi.

Oglej si razlago ALGE_MAH_PRAPROT.

Preveri svoje znanje v  KVIZU.

Sedaj oblikuj svoj zapis v zvezku pod naslovom:

Alge, mahovi in praproti se razvijejo iz trosov.

Nariši algo, mah in praprot najmanj deset vrstic visoko in jim označi dele. Lahko dopolniš še s kratko informacijo o rastlini ob stani, ki ti bo pomagala pri zapomnitvi.

Preverjanje

Ponovi vso snov o rastlinah. Pripravi si zvezek, učbenik, pomagaš si lahko tudi s spletom.

Če se ponovno prijaviš z istim imenom, lahko IZBOLJŠAŠ svoje točke. Potrudi se, kolikor se moreš. Tvoje število točk je vidno do konca šolskega leta.

KVIZ O RASTLINAH                               heart stamp

Zahvala

V samostojnem delovnem zvezku reši naloge na strani 82 in 83. Izveš s katerimi besedami lahko izražamo hvaležnost poleg besede HVALA.

Na strani 84 preberi zahvalo članom recitatorskega krožka za nastop na odprtju razstave ilustracij. Reši nalogi na strani 85, ki sta povezani s tem besedilom.

Kot že veš s prejšnje ure, za nagovorom običajno stoji VEJICA. Za vejico pa začnemo pisanje vsebine z MALO začetnico (naloga 4). Dopolni še povzetek na strani 87.

V zvezek napiši naslov Zahvala in napiši SVOJ primer ZAHVALE. Vsebina naj bo dolga vsaj ŠTIRI povedi. Pošlji fotografijo.

Lahko izbereš eno od ponujenih izbir ali pa ustvariš svojo.

(Izbire:… je zmeraj dobre volje…me potrpežljivo čaka vsako jutro, da greva skupaj v šolo, .. mi posoja zvezke, …zmeraj najde prijazno besedo, … mi je vedno pripravljen-a pomagati, … je moj prijatelj-ica..)

MAT

Pregled včerajšnjega preverjanja  REŠITVE preverjanja 7. maj

Tehtanje

Oglej si RAZLAGO   MERJENJE MNOŽINE SNOVI

Ustvari svoje zapiske v zvezek ob opazovanju slik z razlagami in samostojnega delovnega zvezka na strani 10.

Točke zapisa:

1. Slika tehtnice.
  2. Zapis merskih enot z besedo in krajše matematično.
  3. Primeri iz življenja – kaj tehta 1 kilogram, 1 dekagram , 1 gram, 1 tona.
  4. Pretvorbe med enotami.
  5. Dve preglednici enot:
  • prva s puščicami v desno stran/ s koliko pomnožimo, da dobimo manjšo enoto
  • druga s puščicami v levo stran/ s koliko delimo, da dobimo večjo enoto

Pošlji fotografijo svojega povzetka. Uporabljaj barve, ravnilo. Naredi vzorno razlago.